dekoratyviniu pagalveliu vaidmuo interjere

Dekoratyvinių pagalvėlių vaidmuo interjere

Aksominės ir veliurinės pagalvėlės pabriež prabangos temą klasicizmo stiliuje. Jos derės prie puoštų kutais lambrekenų ir abažūrų.

Odinės pagalvėlės, savo paprastumo ir šaltumo deka, tiks minimalistiniam stiliui. O štai kailinės pagalvėlės arba pagalvėlės su gyvuno kailio raštais gali pabriežti afrikietišką arba safario stilių.

 

Dekoratyvinės pagalvėlės sprendžia keturias užduotis:

1.Kambarį padaro jaukesnį ir patogesnį.

2.Pabriežia stilių.

3.Išdėlioja akcentus.

4.Sujungia skirtingus interjero elementus.

 

Vargu ar reikėtų kalbėti apie jaukumą, kuris yra sukuriamas naudojant interjere dekoratyvines pagalvėles. Tai ir taip aišku. O štai apie tai, kad dekoratyvinių pagalvėlių pagalba galima pabriežti stilių, reikėtų pasakyti keletą žodžių. Teisingai parinktos pagalvėlės gali tapti interjero vizitine kortele.

Įpusti į interjerą rytietišką dvelksmą padėtų apskritos pagalvėlės arba pagalvėlės su rytietiškais ornamentais ar kutais. Pabriežti rytietiška stilių gali ir paprasčiausios pagalvėlės. Tik jų tuomet turėtų būti daug ir įvairių ryškių spalvų.

 

Trečias dekoratyvinių pagalvėlių vaidmuo – akcentai. Jeigu būtina išdelioti ryškius akcentus interjere, tai be pagalvėlių ant lovos ar sofos neapseisi. Pagalvėlės kaip akcentai yra patogūs, vietos užima mažai ir kainuoja nedaug. Dekoratyvines pagalvėles galima pakeisti bet kada tuo pačiu pakeičiant akcentų spalvą interjere. Beje, keisti pagalvėlių net nereikės, užteks tiktai esamoms užsakyti naujų užvalkaliukų.

Dar viena šio dekoratyvinio elemento patraukli savybė yra ta, kad pagalvėlės-akcentai veikia ne pačios savaime, o tik kartu su fonu. Neutraliam fone ryškios pagalvėlės žiba, o ryškiam – kontrastuoja.

 

Ketvirtasis - sujungimo vaidmuo. Dekoratyvinės pagalvėlės naudojamos skirtingų spalvų interjero elementų arba baldų sujungimui. Pavyzdžiui jeigu sofa geltonos spalvos, o krėslas žalios, tai ant sofos galima išdelioti žalios spalvos dekoratyvines pagalvėles, o ant krėslo geltonos spalvos.