Dekoratyvinės pagalvėlės interjere: kokios jos būna ir kaip jas teisingai panaudoti?

Užvalkalai dekoratyvinėms pagalvėlėms siuvami iš įvairiausių medžiagų. Dažniausiai tai medvilnė, gobeleninis audinys, linas, aksomas, veliuras, šilkas. Taip pat naudojamos ir labai neįprastos medžiagos: džinsas, dirbtinis arba net natūralus kailis, dirbtinė arba natūrali oda, neriniai. Be to pagalvėlių užvalkalus net mezga arba siuva iš skiaučių. Toks didelis dekoratyvinių pagalvėlių pasirinkimas leidžia įnešti į interjerą įvairiausias tekstūras ir faktūras. Tai pagyvina ir atgaivina interjerą. Pagalvėles iš skirtingų medžiagų galima komponuoti šalia. Tuo įdomesnis bus dekoras.

Dekoratyvinės pagalvėlės, kaip minkštų baldų papildymas suteikia interjerui jaukumo, puošnumo ir išskirtinumo. Bet vien tik tuo pagalvėlių vaidmuo nesibaigia. Pagalvėlėmis galima papildyti ne vien tik sofą ar lovą, bet ir kitus baldus. Be to pagalvėlė gali net perimti baldo funkciją. Kaip teisingai naudoti dekoratyvines pagalvėles interjere taip, kad jos puoštų, kad pabriežtų stilių ir kūrtų jaukumą namuose? Kokias spalvas rinktis? Su kuo jas derinti?

Labiausiai paplitusios nedidelių dydžių kvadratinės formos pagalvėlės. Kaip taisyklė tokių pagalvėlių išmatavimai dažniausiai būna nuo 30x30 iki 50x50 cm.

 

Paplitusios taip pat ir cilindrinės pagalvėlės. Jos gali būti naudojamos kaip sofos porankiai arba kaip lovos galvos atrama. Bet dažniausiai jas tiesiog derina su kvadratinėmis pagalvėlėmis. Vaikų kambarių dekoravimui tokios cilindrinės pagalvėlės transformuojasi į pagalvėles-saldainius. Šiek tiek rečiau naudojamos apskritos pagalvėlės. Tokias pagalvėles dažnai vadina turkiškomis.

Dabar apie tai, kur dažniausiai naudojamos dekoratyvinės pagalvėlės. Populiariausios būtent pagalvėlės sofoms. Sofų papildymas pagalvėlėmis seniai tapo tradicija. Ir be to – pasauline tradicija. Bet vien tik sofa dekoratyvinių pagalvėlių naudojimas neapsiriboja. Jomis taip pat dekoruojami ir krėslai, lovos. Nedidelės pagalvėlės tampa puikiu valgomojo zonos elementu. Pagalvėlės kėdėms padidina komfortą valgomajame. Juk taip malonu atsilenkti ne prie šalto kėdės atlošo, o prie minkštos pagalvės. Pagalvėlės, ypač spalvotos, suteikia valgomajam jaukumo ir ryškumo. Dažniausiai jas derina prie staltiesės.

Dar keli patarimai prie ko derinti dekoratyvinių pagalvėlių spalvas.

Ta pati spalva. Pats paprasčiausias variantas – pagalvėlių spalva priderinta prie sofos spalvos. Nuobodu? Galbūt. Bet toks sprendimas padės pabriežti klasikos griežtumą arba minimalizmo santūrumą. Įdomesnis variantas tai pagalvėlės tos pačios spalvos kaip sofa, tačiau su kitos spalvos ornamentu.

Kad vienspalvis dekoras nebūtų toks nuobodus galima pažaisti su faktūrom ir tekstūrom. Taip pavyzdžiui ant pilko veliurinio krėslo galima padėti pilką šilkinę pagalvėlę. Tai įneš įvairovės ir pagyvins kompoziciją.

 

Akcentas. Dekoratyvinės pagalvėlės išsiskiriančios iš interjero spalvų. Bet tokios pagalvėlės dažniausiai būna viena iš keliu tos pačios spalvos interjero detalių. Jas galima derinti su užuolaidų spalva, kilimo spalva, paveikslo, vazų arba net šviestuvo spalva.

Juodai balta. Juodai baltos pagalvėlės papuoš bet kurią sofą ar lovą. Ir beje visai nebūtina derinti jas dar prie kažko. Tokie kontrastingi elementai interjere atrodo įspūdingai ir labiausiai tinka elegantiškiems šiuolaikiniems interjerams.

Daugiaspalviškumas. Kaikuriems interjero stiliams labiausiai tinka įvairių spalvų pagalvėlės. Pavyzdžiui tai tinka maroko stiliui. Šitam stiliui ypač būdinga daug sodrių spalvų. Tokį patį dekoravimą galima pritaikyti ir neutralių atspalvių kambaryje. Ryškios pagalvėlės pagyvins interjerą, padarys jį linksmą ir saulėtą.

Bet kuris iš išvardintų dekoratyvinių pagalvėlių derinimo budų gali būti derinamas su kitu. Sėkmingas skirtingų spalvų ir faktūrų pagalvėlių derinys visuomet atkreipia dėmesį suteikdamas interjerui elegantiškumo, išskirtinumo ir demonstruoja gerą šeimininkų skonį.